Unosno uhljebljenje Damira Škugora (47) u Ini koje će završiti s njegovim odvođenjem iz vile u Petrovoj ulici u Zagrebu s lisičinama na rukama počelo je u listopadu 2007. godine kada je postao direktor Inagipa, zajedničke tvrtke Ine i talijanskog Agipa. Fotelju je preuzeo od Želimira Šikonje. Inagip se inače bavio istraživanjem, razradom i proizvodnjom ugljikovodika. Škugor je tada prijavio obiteljsku adresu, kuću u zaseoku Škugori u šibenskom predgrađu Dubrava. Na toj funkciji nije dugo ostao jer je već u kolovozu 2008. direktor u Inagipu postao Nenad Hribar iz Zagreba. Škugor i dalje ostaje u Ini. Paralelno s tim imao je funkciju i u Ininoj tvrtci Sol-Ina sa sjedištem u Sisku. Tamo je krajem kolovoza 2007. postao član NO-a i na toj funkciji ostao malo manje od godinu dana kada je istu naslijedio Marijan Martinčić iz Zagreba. Prije Ine Škugor je od ožujka 2002. bio samo član NO-a Baranjske tekstilne industrije BTI. U toj tvrtci koja je izbrisana iz sudskog registra bio je 11 mjeseci. Sve ostale funkcije Damira Škugora bile su vezane uz Inine tvrtke i to neke od njih izravno povezane s trgovinom plinom.
Tako je Škugor bio u NO-ima Plinare Istočne Slavonije, pulske Plinare i riječkog Energa. U Croplin je za direktora imenovan u siječnju 2021. i tamo je još uvijek službeno predsjednik Uprave. Mediji su odmah nakon Škugorovog uhićenja pod optužbom da je s četvoricom preostalih uhićenika oštetio Inu za milijardu kuna tako što je omogućio jeftinu kupnju plina privatnoj tvrtci OMS upravljanje u kojoj su direktori i vlasnici Goran Husić i predsjednika HOK-a Josip Šurjak, pisali i o njegovoj prethodnoj aferi. Tako je objavljeno da ga se još 2007. prozivalo zbog sporne prodaje plina iz Ine, a htio je i na čelo HEP-a. Škugor i otac Dane osumnjičeni su da su nezakonito zaradili 482 milijuna kuna. Odjeknula je Škugorova izjava koju je navodno dao istražiteljima da nije kriv te da se tako radilo u Ini. Uhićena ekipa je tako plin od Ine kupovala po cijeni od 19,46 eura a prodavala po cijeni od 210 eura i više. Šteta za Inu se procjenjuje na više od milijardu kuna. Naravno da se odmah postavilo pitanje odgovornosti članova NO-a i Uprave Ine.
U tom kontekstu ne čudi da je porastao i interes naših čitatelja za članke u kojima smo pisali o članu Uprave Ine s hrvatske strane Niku Dalića. O njemu smo pisali u foto-reportaži pod naslovom: 'SKUPO PLAĆENA BESPOSLICA - UBIO SE OD POSLA: Direktor Ine Niko Dalić ima 130.000 kn plaću a usred radnog dana obilazi Bonkulović- Snimili smo supruga Martine Dalić u petak oko pola tri kako posjećuje toalet u Kaptol centru a potom delikatesni dućan'. Da vrhunski plaćeni član Uprave Ine Niko Dalić nema mobitel niti potrebu komunikacije s matičnom tvrtkom dok je na odmoru svjedočili smo ovo ljeto u Petrčanima gdje je ljetovao u svojoj vili. Niti jednom nije imao mobitel uz sebe a snimili smo ga više puta dok je šetao obalnom šetnicom bez supruge Marine. O tome svjedoči i članak objavljen pod naslovom: 'NIJE U ŠOLDIMA SVE Martina Dalić bogatija za milijun kn bonusa od Podravke, no njen usamljeni muž Niko Dalić, hrvatska uzdanica u Ini, neutješno i besciljno tumara na moru - Naše nove slike iz Petrčana kraj Zadra dokazuju da po prvi put, nakon godina zajedničkog odmora, sa 130.0000 kn mjesečno super plaćeni član Uprave Ine ne ljetuje zajedno sa suprugom, šeficom Uprave Podravke'.
No, vratimo se uhićenom Škugoru koji je protekle godine očito iskoristio za enormno bogaćenje. Zanimalo nas je što je dosad uknjižio od imovine. Škugor je uhićen u vili u Petrovoj koju je kupio kešom. Naime, u vlasničkom listu nema ni kune hipoteke. Na adresi Škugorove vile u centru Zagreba 27. srpnja osnovana je tvrtka Sea Garden Vacation. Vlasnik tvrtke je Dane Škugor, uhićeni Damirov otac na čije su se bankovne račune slijevali milijuni od preprodaje plina a direktorica Ana Škugor koja i živi u Petrovoj ulici. Ana Škugor je sa Zagrepčaninom Domagojem Jelićem vlasnica tvrtke Zealot Trade. Preko te tvrtke posjeduju kafić Dorian Gray u Vinogradskoj ulici u Zagrebu u neposrednoj blizini KBC Sestara milosrdnica. Ana Škugor je od prosinca 2020. pa do svibnja 2021. bila direktorica šibenske tvrtke 3 D-company no sada je u istoj vlasnica i direktorica Rada Škugor. Radi se o Damirovoj mami, vlasnici poznate trgovine u središtu Šibenika u Ulici Sedam omlića. Na portalu mok.hr objavljen je intervju s videom u kojem Rada tumači kako već desetljećima vodi svoju trgovinu pozamanterije te kako misli da takvi poslovi lagano odumiru. Majka uhićenog Damira Škugora ujedno je i voditeljica župnog zbora te je tako u lokalnim člancima označena i živom enciklopedijom lokalnih običaja i aktivnosti.
U medijima je objavljeno kako je Damirov otac prigodom uhićenja novinarima vikao lešinari. Objavljeno je i kako je uhićen šibenski umirovljenik koji je uzgajao masline. Inače, zanimljivo je kako Damir Škugor ima više mobilnih brojeva registriranih na adresi svojih roditelja u zaseoku Škugori kraj Šibenika nego što ima u Zagrebu. U danima koji slijede saznat će se novi detalji ove velike akcije u kojoj su osim Damira Škugora pali i šef Hrvatske odvjetničke komore o čemu smo već pisali u članku pod naslovom: 'Netom uhićeni šef HOK-a Josip Šurjak poslovao s međunarodnim sumnjivcima koji su mijenjali imena te masonom - branio se kako nije znao za kriminalnu prošlost - U velikoj akciji pale su krupne ribe koje se sumnjiče za štetu od više stotina milijuna kuna na muljažama s prirodnim plinom, šef krovne odvjetničke organizacije uhićen na Hvaru otkud i potječe, imamo ekskluzivne Šurjakove odgovore o sumnjivim poslovima'. Mediji su objavili kako je uhićeni Škugor član HDZ-a. Vrijedi istaknuti i kako je u Inu ušao u mandatu Tomislava Dragičevića koji je bio zet Savke Dabčević-Kučar te kadar bivšeg predsjednika Stjepana Mesića. No, zacijelo je sada najgore Radi Škugor koja je u jednom danu saznala kako joj i muž i sin odlaze iza rešetaka. Pohlepa je tako dovela do agonije jedne obitelji.