Potkraj 90-ih godina na poslovnoj sceni metropole munjevito se pojavilo i ime Tine Brale, Livnjaka koji je odrastao na Kosovu a kao punoljetan preselio se na beogradski asfalt. O njemu su u Nacionalu objavljeni u to doba brojni članci u kojima se isticao njegov uspjeh ali i poznanstva s mafijaškim šefovima Srbije, Crne Gore, Hrvatske.... U to je vrijeme živio u luksuznom stanu u zagrebačkoj ulici Vinogradi sa suprugom Vesnom i troje djece. Za Nacional je 2002. govorio kako se kao 'vrlo mlad početkom 90-ih obogatio dobavljajući sirovu kavu širom bivše Jugoslavije. Opisao je i svoje prijateljevanje s Acom Đukanovićem, bratom crnogorskog predsjednika, ubijenim “duhanskim kraljem” Vanjom Bokanom i još nekim istaknutim pripadnicima srbijanskog podzemlja'. Večernji je krajem studenog 2015. objavio kako je Brala uhićen dok je pretovarivao 3 tone duhana. U članku su podsjetili kako mu je 1996. Damir Džeba podmetnuo bombu pod auto ali i da se na kavi te drugim poslovima obogatio poslujući ne samo na Balkanu već i u Egiptu, Cipru, Belgiji.... No, dani te takve slave, život na visokoj nozi, provod na Maldivima uz zaručnički dijamantni prsten za pjevačicu Ninu Badrić, odavno su već iz Brale. Njegovo je ime zadnjih godina više puta dospjelo na sudsku ploču i to najviše zbog raznih dugova koji su dospjeli do ovrhe. No, sad Brali prijeti i gubitak luksuznog zagrebačkog krova nad glavom. Slijede detalji.....

Lajkajte našu facebook stranicu

facebook.com/imperijal.net

U lipnju prošle godine objavili smo članak: 'NEVOLJE SA ZAKONOM Bivši zaručnik Nine Badrić Tino Bralo 'gulit će krumpire' umjesto presuđene novčana kazne od 54.000 kn'. U podnaslovu tog članka naveli smo: 'Prisjetimo se kako je i osuđeni bivši ministar poljoprivrede Petar Čobanković umjesto zatvorskih dana uživao privilegij rada za opće dobro kako je sada odlučeno i za kontroverznog poduzetnika'. Zatim smo u rujnu 2020. godine objavili članak pod naslovom: 'DUBIOZE BIVŠEG KRALJA KAVE Imao je nekad za dijamant Nini Badrić a sad Tino Bralo nema ni za mobitel, ipak nije ostao dužan Pavasović Viskoviću koji ga je spasio zatvora'. U podnaslovu smo istaknuli 'Ranije se o njemu pisalo kao uspješnom poduzetniku koji ima često nevolje sa zakonom, činilo se kako će poznatu pjevačicu odvesti pred oltar ali to je prošlo svršeno vrijeme'. Podsjetimo i da smo prethodno u svibnju 2021. objavili članak: 'NA VISOKOJ DUŽNIČKOJ NOZI Ovrha i kolaps prijete bivšem dečku Nine Badrić, milijunski zaduženom kralju kave'.

O kontroverznoj prošlosti Tina Brale svjedoči i naš članak iz rujna 2021. pod naslovom: 'Tino Bralo: bivšem dečku Nine Badrić sud ukinuo zabranu približavanja poznatoj odvjetnici - Zbog uhođenja i uznemiravanja Inge Slijepčević Bralo je osuđen na zatvorsku kaznu potkraj 2017. a potom je imao romansu s poznatom pjevačicom'. No, tu nije kraj nevoljama Tine Brale. Naime, na Općinskom građanskom sudu u Zagrebu, sudac Željko Kevilj odlučivao je u ovršnom predmetu Erste & Steiermärkische Banke koju su zastupali iz zagrebačkog Odvjetničkog društva Buterin & Posavec. Ulogu ovršenika imao je Tino Bralo iz Zagreba a predmet je bila ovrha na nekretnini, odnosno stanu u kojem je Brala živio. Sudac je tako 5. rujna 2023.donio zaključak kojom bi se trebalo provesti rješenje istog suda od 3. studenog 2020. i zaključka o predaji nekretnine od 30. rujna 2021. godne. Konkretno, radi se o ispražnjenju nekretnine ovršenika koja se sastoji od polovice kuće i dvorište u zagrebačkoj ulici Vinogradi.

U naravi to je dvoetažni stan na drugom katu i u potkrovlju objekta neto korisne površine 241,10 m2. Sudskim zaključkom određena je  predaja Bralinog stana u posjed ovrhovoditelju. Do, 17. listopada ove godine, kada je zakazana predaja, stan bi trebao biti ispražnjen  od osoba i stvari. Provedba je povjerena sudskom ovršitelju Antoniu Jerkoviću.Sudac je pozvao ovrhovoditelja, dakle Erste banku, da za navedeni dan i određenom terminu osigura 'radnike radi uklanjanja ovršenikovih stvari iz navedenog stana ukoliko se iste ne mogu predati ovršeniku ili odraslom članu njegovog kućanstva, ili ih te osobe ne žele primiti, prijevoz za ovršenikove stvari, odnosno prostoriju za čuvanje ovršenikovih stvari ukoliko se iste predaju načuvanje ovrhovoditelju, bravara, radi izmjene brave na vratima, nazočnost dvaju svjedoka ili javnog bilježnika u slučaju da ovršenik ili njegov zastupnik nisu nazočni ili neće otvoriti prostoriju. Upozorava se ovrhovoditelj da će se, ukoliko ne osigura jedan od uvjeta navedenih pod toč. 1.-5. za provedbu ovrhe, pa se zbog toga ovrha nije mogla provesti, postupak obustaviti temeljem čl. 72. st. 2. OZ-a' - piše u zaključku.

Sudac je pozvao ovrhovoditelja da u roku od 15 dana položi kod suda na ime predujma za izlazak sudskog ovršitelja iznos od 36,50 eur / 275,00 kn 'jer će se u protivnom postupak obustaviti temeljem čl. 14. st. 2. OZ-a.Ovršenik se upozorava da će mu se predati pokretnine koje treba ukloniti, a nije li on nazočan, te će se stvari predati odraslom članu njegova kućanstva. Ne bude li pri poduzimanju ovršnih radnji nazočna nijedna osoba kojoj se stvari mogu predati ili ih te osobe neće primiti, stvari će se predati na čuvanje drugoj osobi ili ovrhovoditelju na trošak ovršenika...Ovršna radnja će se provesti uz sudjelovanje pripadnika MUP-a. Upozorava se ovršenik da je sudski ovršitelj temeljem čl. 48. OZ-a ovlašten udaljiti osobu koja ometa provedbu ovrhe, te zatražiti pomoć policije, koja je dužna postupiti po nalogu sudskog ovršitelja, a u skladu s ovlastima propisanim čl. 13. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima .... 

Poziva se Ministarstvo unutarnjih poslova - Policijska uprava Zagrebačka, temeljem čl. 7. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima ...pružiti pomoć u zakazano vrijeme radi provedbe ovršnih radnji' - piše u sudskom dokumentu.  Sudac je istaknuo i sljedeće: 'Činjenice koje ukazuju na mogućnost pružanja otpora i opasnosti su slijedeće: općepoznato je da su postupci ispražnjenja i predaje u posjed nekretnina jedni od najosjetljivijih postupaka ovrhe te radnje kojima se provode obično uključuju nasilno otvaranje prostora, iznošenje stvari i udaljavanje ljudi pri čemu se uvijek nailazi na otpor, i to pravni, psihološki i verbalni, uz nezanemarivu mogućnost prerastanja takvog otpora u pasivni ili čak aktivni fizički otpor. Zbog navedenog je potrebna prisutnost policijskih službenika radi osiguravanja sigurnosti bravara, radnika, sudskog ovršitelja, stranaka i drugih osoba.

Naime, sama prisutnost policijskih službenika otklanja psihološki otpor i mogućnost razvijanja efikasnog fizičkog otpora. Ovi razlozi pogotovo dolaze do izražaja kada se radi o iseljavanju fizičkih osoba iz nekretnina u kojima prebivaju, obično sa drugim članovima obitelji. Poziva se Ministarstvo unutarnjih poslova - Policijska uprava Zagrebačka da u roku od 15 dana od primitka ovog zaključka obavijesti sud o eventualnoj potrebi dopunjavanja zahtjeva za pružanje pomoći' - piše u sudskom zaključku od 5. rujna ove godine. Protiv tog zaključka nije dopušten pravni lijek, odnosno žalba. Eto takva je strmoglavna sudbina zadesila nekadašnjeg financijskog moćnika, lice s naslovnice Glorije. Tko zna koliko je pripadnica ljepšeg spola pozavidjelo Nini Badrić kad je osvanula na naslo vnici tog ženskog magazina s Bralom, pjevačica ga je zaljubljeno gledala a preko slike je pisalo: 'LJUBI I UŽIVA'.