Poznati sociolog, pisac i TV voditelj Bruno Šimleša 2. svibnja je na svom Instagram profilu objavio kako on i supruga Maja slave posebnu obljetnicu. Napisao je 23 godine veze - 23 ogromne godine - pola mog života. I mrvu manje njezinog. Većinom su to bile dobre godine. Neke i izvrsne. A neke bolne... No nismo im dali da prevladaju. Danas je bilo drugačije... Iako smo i ove godine pustili koju suzu, možda i šest, ove je godine bilo i malo više tuge u njima. Jer me odbacila na avion... Jer se rastajemo na 5 mjeseci. Bit će čudno i sigurno teško za sve troje. I Edu, četvrtog... Ali snovi često imaju tu cijenu. I nelagode, i težine, i odricanja... i jbg, taj dio boli... ali nadam se da ćemo biti još jači kao obitelj. I još povezaniji. A sada preko bare na šetnjicu od 4300 km. Jer snovi se ne odgađaju!' - objavio je Bruno prije tjedan dana. No, netom je taj poznati bračni par sustigla još jedna sjajna vijest. Naime, dobili su dozvolu koja će njihov san o krovu nad glavom po vlastitoj mjeri na pitomim zagorskim bregima dovesti do realizacije. Slijede detalji....

Lajkajte našu facebook stranicu

facebook.com/imperijal.net

Bruno Šimleša omiljeni je autor i sociolog kojeg često gledamo u udarnim TV terminima, njegova supruga Maja, uspješna je spisateljica. Mediji su pisali kako se poznaju još iz tinejdžerskih dana kada su bili najbolji prijatelji, potom su se udaljili a onda im se dogodila ljubav na Filozofskom faksu u Zagrebu. Poznaju se ukupno 33 godine od čega su 10 godina manje u vezi, kao što je to Bruno Šimleša i netom sam objavio. Imaju i kći. Par u Zagrebu živi u urbanoj vili u Gornjem Stenjevcu gdje posjeduju stan po pola. No, bračni par Šimleša uskoro će realizirati svoj san o kućici slobodici ili hiši na pitomim zagorskim bregima. Njihov drugi dom bit će u naselju Košnica, mjestu u sastavu općine Desinić u Krapinsko-zagorskoj županiji, na lokaciji nedaleko od znamenitog Velikog Tabora.

O tome nam svjedoči dokument Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša iz Pregrade koji nosi datum 13. svibnja 2025. godine. Naime, oni su rješavali zahtjev koji su podnijeli investitori Bruno i Maja Šimleša iz Zagreba kojeg je u postupku zastupala punomoćnica Petra Oreč iz Zagreba. Izdano im je Rješenje o izmjeni / dopuni građevinske dozvole od 20. studenog 2023. godine a koje im je izdalo isto tijelo. Tim je dokumentom izmijenjen prethodni, odnosno dozvola koja je bila izvršna 22. rujna 2016. godine. Novom dozvolom izmijenjena je projektno tehnička dokumentacija, odnosno arhitektonski projekt i to onim koji je izradila dipl. arhitektica Petra Oreč iz projektantskog ureda ARHI5RA d.o.o. iz Zagreba.

Uz nju na projektu zagorskog doma supružnika Šimleša bio je angažiran cijeli niz drugih projektantskih ureda poput Nubivaguma d.o.o. iz Tisanić Jareka, elektrotehnički projekt povjeren je Aleksandri Mlinarević, mag.ing.el. iz tvrtke Elektro koncept AR d.o.o. iz Zagreb. Strojarski projekt izradio je Krunoslav Brkinjač, dipl.ing.stroj. iz projektantskog ureda ONE PROJEKT d.o.o. iz Zagreba. Iz obrazloženja je vidljivo kako su investitori Bruno i Maja Šimleša po opunomoćenici Petri Oreč podneskom zaprimljenim dana 25. ožujka 2025. godine 'zatražili izdavanje rješenja o izmjeni i dopuni građevinske dozvole za: – građenje zgrade stambene namjene (povremeno stanovanje), 3.b skupine, stambena sa jednom stambenom jedinicom na postojećoj građevnoj čestici ...k.o. Košnica (Desinić, Hum Košnički)..'.

S obzirom da su priložili sve zakonom propisane dozvole uključujući i onu HEP-a, HAKOM-a, Ministarstva kulture i medija, Uprave za zaštitu kulturne baštine, Konzervatorski odjel u Krapini, zaključeno je kako je njihov zahtjev osnovan. Konstatiramo je i kako se 'predmetna čestica nalazi u obuhvatu gore navedenog plana i to: - prema kartografskom prikazu 1. „Korištenje i namjena prostora“, u zoni građevinskog područja naselja, mješovite pretežito stambena namjena - neizgrađeno uređeno, zaštićena kulturna dobra - zona zaštite "B" zona zaštite kulturno - povijesne cjeline Veliki Tabor....'. Utvrđeno je kako 'postoji mogućnost priključenja građevne čestice, odnosno građevine na prometnu površinu' ali i 'mogućnost priključenja građevine na vlastiti sustav odvodnje otpadnih voda, obzirom da je prostornim planom takav sustav odvodnje dozvoljen'.

Objekt se može prikopčati i na 'na niskonaponsku električnu mrežu' a i 'strankama u postupku omogućeno je osobnim pozivom da izvrše uvid u spis predmeta, te se na poziv nije odazvala niti jedna stranka'. Samim tim ispunjeni su svi preduvjeti da se Šimlešama izda dozvola što je i učinjeno. Rješenje je potpisala stručna suradnica za prostorno uređenje i gradnju Josipa Horvat. Protiv tog rješenja može se izjaviti žalba Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, u roku od 15 dana od dana primitka ali teško da će se itko žaliti. Tko uostalom ne bi poželio tako sjajne susjede u svom kraju. Osim toga Bruno Šimleša djeluje na publiku kao apaurin ili sedativ pa tko ga ne bi poželio imati kao dobrog duha u svojoj blizini.

Zanimljivo je bilo pogledati i povijesni vlasnički list te nekretnine. U vlasničkom listu kao suvlasnici po pola upisani su Maja i Bruno Šimleša. Nekretnina se vodi kao kuća za odmor 29 m2 i voćnjak površine 1786 m2, sveukupno 1815 m2. Do grunta su Šimleše došle darovnim ugovorom od Zagrepčanke Gordane Petrovčić.