Godinama je Bruno Kovačević bio ne samo vodeća perjanica sportskog novinarstva na državnoj televiziji već i jedan od čelnika HRT-a. Njegov uspon vezan je uz uspjeh Janice i Ivice Kostelića, Hrvatski skijaški savez ali i Vedrana Pavleku, sada odbjeglog moćnika koji se nakon podizanja optužnice zbog isisavanja 30 milijuna eura iz HSS-a dao u bijeg pa je odbio izručenje iz Kazahstana gdje je završio nakon boravka u luksuznim hotelima u Dubaiju i Istanbulu. Svakodnevno u medije cure sočni podaci o tome tko je sve bio na Pavlekovom popisu pa je tako isplivao i podatak o Ivici Kosteliću, raznim klinikama za estetsko uljepšavanje, troje novinara čije su karijere vezane uz HRT, sada umirovljenog sportskog komentatora i urednika Ivice Blažička, nekadašnje voditeljice Mile Horvat te donedavno Brune Kovačevića. Procurio je i podatak kako tata našin skijaških legendi Ivice i Janice Kostelića u tajno snimljenom razgovoru govori kako treba ići na mali prijelaz, misli se na malu Breganu, jer se tamo ne kontrolira. Očito su Pavlekove torbe s crnom lovom, s kojom je na kraju balade pao bivši tajnik HSS-a Nenad Eror na granici, izgledno prema nekoj tajnoj dojavi, godinama unosili radost u život i popunjavale standard mnogima koji su gradili kult skijaškog čuda u Hrvatskoj i pridonosili slavi Kostelića i HSS-a proteklih desetljeća. Bit će mnogima problem, koji su se naviknuli na takav visoki stil života, prijeći na prosječni hrvatski standard u kojem službena primanja mnogih nikada nisu dostatna za iole pristojan život. Tko zna koliko će se bivših obdarenika crne love koja se na račune HSS-a desetljećima slijevala od raznih donatora i proračunskih korisnika uskoro suočiti s tipičnim hrvatskim mukama poput ovrha. Jedna takva netom je snašla Brunu Kovačeviću zbog neplaćenog računa za obavljene usluge na njegovoj vili u Podsljemenu koju je doduše u ljeto prošle godine podijelio sa suprugom, temeljem ugovora o podjeli bračne imovine. Mjere tajnog nadzora nad Pavlekom su i počele u ljeto 2025. Slijede detalji.....

Lajkajte našu facebook stranicu

facebook.com/imperijal.net

Nedavno je Sanja Modrić u Telegramu objavila komentar naslovljen s: 'I novinari su, vidimo, uzimali novac i aute od sportskih saveza. To je dno ispod dna'. U članku je napisano: 'Ljudska narav zna biti pokvarljiva. Hladni tuš, USKOK, crne liste, ljaga i loš glas na cijelo novinarstvo. To nam nije trebalo, ali šutnja je i inače autentični hrvatski proizvod. Očito je da su ga preuzele i neke novinarske redakcije ma kako to bilo nespojivo s prirodom profesije koja se ne da ušutkati ni kad joj se otvoreno prijeti. To je žalosno, a posljedice ćemo snositi svi. Istražitelji su navodno ispitali već oko 50 svjedoka dok se čeka razvoj situacije s Vedranom Pavlekom, koji se – a što bi drugo? – protivi izručenju iz Kazahstana pa priča neće ići tako lako. Neke od tih svjedoka pokupili su s liste crnih isplata u torbi zaposlenika Hrvatskog skijaškog saveza Nenada Erora, koju je policija zaplijenila na granici kod Bregane zajedno s oko 120.000 eura.

Zasad svjedoci, sutra možda optuženici za eure kod Erora. Među njima nisu samo Ante, Ivica i Janica Kostelić i drugi miljenici iz sporta, nego i troje novinara. To su Bruno Kovačević, urednik i komentator na HRT-u, Ivica Blažičko koji se umirovio također s HRT-a, i Mila Horvat, koja je opet na HRT-u stasala u to što već jest, a sada je nogometna menadžerica. To je dosta strašna vijest za našu profesiju koja, kako i treba, svima uzima mjeru i prekapa po raznim financijskim spletkama i opačinama. Jer, kako vidimo iz ovog slučaja, imamo i mi posla oko metenja pred svojim vratima.' - napisala je Modrić. Ime Brune Kovačevića zadnjih tjedana sve je češće u medijima i to upravo zbog Pavleka i crne love. 

On je odavno zaštitni znak javne televizije i godinama u vrhu državnog HRT-a. Bio je glavni urednik svih televizijskih programa te kuće, dvaput urednik Sportskog programa, u mladosti je trenirao nogomet i skijanje te je diplomirao na Kineziološkom fakultetu. U medijima se rado eksponirao, a nije skrivao niti svoj privatni život. Nakon 15 godina  raspao mu se  prvi brak sa suprugom Zrinkom, s  kojom ima sina Reja Kovačevića. On je magistar psihologije koji je u svibnju 2023. diplomirao na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu te posjeduje obrt za izdavanje knjiga i druge djelatnosti  Plan Z.  Nedavno je sin Rej gostovao na televiziji Laudato u emsiji Dubravka Šimenca 'Dudo i prijatelji'. Nakon rastave Bruno Kovačević dugo je bio u vezi s nekadašnjom rukometašicom, 21 godinu mlađu Mateom Franić koju je oženio u prosincu 2018. g. Mediji su tada objavili kako ga je s Mateom spojila Mila Horvat.

Započeli su zajednički život u Bruninoj vili u Šestinama podno Sljemena.  Potom su dobili i sina Rija. Pjevačica Nina Badrić 2020. objavila je slike druženja sa supružnicima Kovačević pa su mediji objavili kako je tada otkrila i dio luksuznog doma tog HRT moćnika. No, unatoč tomu što je Bruno imao iznadprosječna primanja na HRT-u, k tomu i silne dnevnice i druge benefite, a kako vidimo godinama je vozio i automobil CRO SKI saveza, te još dobivao na ruke nagrade iz crne Pavelkove blagajne, i ranijih godina znao je propustiti plaćanje računa pa bi mu stigle ovrhe. O tome svjedoči naš ČLANAK iz rujna 2023.: 'POŠAST MINUSA HTV-ov Bruno Kovačević u brigama, prijeti mu ovrha nad imovinom zbog starih dugova, istopilo se skoro pola milijuna kn iz proračuna a ispred praga stoji mu znak 'očisti drek''. I u studenom iste godine suočio se bio s prisilnom naplatom.

O tome svjedoči ČLANAK: 'DUŽNIČKE MUKE Bruni Kovačeviću HRT zaprijetio ovrhom na imovini, bivšeg glavnog urednika državne televizije sustigle dužničke brige kolega: Tončice Čeljuske, Branka Nađvinskog i Elizabete Gojan'. Tada smo napisali sljedeće: 'Zbog neplaćene pristojbe našao se na meti odvjetnice Ive Markotić Bagarić i glavnog ravnatelja HRT-a Roberta Šveba, prije toga ovrhu mu je u rujnu poslala i zagrebačka Vodoopskrba i odvodnja'. No, sve proteklo vrijeme Bruno i Matea Kovačević pojavljivali bi se u raznim top i fancy prigodama kao uzvanici koji pripadaju samoj društvenoj eliti tako da nitko nije stekao dojam kako imaju ikakvih poteškoća koje muče milijune građana naše zemlje.

No, tome je zacijelo pridonosila i okolnost koja je zadnjih mjeseci tematizirana kroz priče o tome kome je sve Pavlek dijelio iznose isisane iz HSS-a a koje su završile kao Uskokova optužnica teška 30 milijuna eura. Podsjetimo i na činjenicu kako je Pavlek, kad je lociran u Istanbulu, pokušao prenijeti svoje brojne nekretnine na srodnicu, u očitoj namjeri da izbjegne sudske zabrane raspolaganje istima. Pitanje je kad je Pavlek saznao za mjere tajnog nadzora koje su započele, kako je objavljeno, u ljeto prošle godine, i s kim je sve podijelio svoje informacije o tome kako je pod istragom. Naime, iz dosadašnje prakse je poznato kako osumnjičenici u takvim situacijama nastoje što više ključnih osoba na diskretan način upoznati s mjerama tajnog nadzora kako bi pokušali sakriti tragove i dali upute.

Naravno da ne znamo kad je Pavlek zadnji put kontaktirao Brunu Kovačevića i o čemu su tom prigodom razgovarali. No, netom je Bruni zaprijetila prisilna naplata. Naime, nije platio račun Dimnjačarskoj obrtničkoj zadruzi za obavljene usluge kontrole plinskog goriva i čišćenja dimnjaka u kući poslovnom prostoru te izlaska na krov i kontrolno mjerenje analizatorom pa je protiv njega pokrenut ovršni postupak. Iznos je mali 30,69 eura, pa je izgledno riječ o nekom propustu, odnosno obavljenoj usluzi od 22. studenog 2024. g. Inače, Bruno je sve do 11. srpnja 2025. bio jedini vlasnik vile u Šestinama gdje živi sa suprugom Mateom i njihovim sinom. U vlasničkom listu ta je vila upisana s ukupnom površinom od 711 m2, kuća je upisana s površinom od 90 m2, poslovna zgrada s površinom od 30 m2, a dvorište je površine 584 m2. Kovačević je uknjižen i na voćnjak površine 56 m2. 

Inače, tu je nekretninu Bruno Kovačević kupio u srpnju 2017. godine, dakle prije sklapanja braka s Mateom Franić. Rješenje o ovrsi nad Brunom Kovačević izdala je zagrebačka javna bilježnica Ivana Baburić Katalinić. Na rješenje se Bruno još može žaliti, naravno utemeljeno, ako posjeduje dokaz plaćenog računa. Dimnjačarska obrtnička zadruga od Kovačevića očekuje da račun podmiri u roku osam dana skupa sa zateznim kamatama i troškovima postupka u roku 25 dana. U dokumentu koji je završio na Općinskom građanskom sudu u Zagrebu piše kako je predviđena 'ovrha općenito na imovini sukladno odredbama Ovršnog zakona'. Na kraju podsjetimo na sada već znamenitu scenu kad je objavljeno kako je otvorena istraga i traga se za Pavlekom. Tako je 26. ožujka u Dnevniku objavljeno: 'Kolega Bruno Kovačević javio se danas pored kuće dojučerašnjeg predsjednika Hrvatskog ski saveza Vedrana Pavleka i napomenuo kolike zasluge ima gospodin Pavlek  za sve uspjehe Hrvatske u skijanju na Alpama, kao i da je svatko nedužan dok mu se ne dokaže krivica'.