Prihvaćena je žalba okrivljenog Andreja Dojkića, ukinuto rješenje o trošku i predmet vraćen prvostupanjskom sudu na ponovni postupak i odlučivanje. U obrazloženje se navodi kako su prvostupanjskom presudom Općinskog prekršajnog suda određeni troškovi prekršajnog postupka i nagradu odvjetnika, te da se ima isplatiti okrivljeniku iznos od 1.261,50 kuna. 'Iz obrazloženja pobijanog rješenja je vidljivo da se dosuđeni iznos odnosi na sastav prigovora i sastav pisane obrane koji je uvećan za 25 posto PDV-a i materijalne troškove, dok je ostali dio zahtjeva, a koji se odnosi na troškove pristupa na ročište 4. studenog 2019., odbijen kao neosnovan. Protiv dijela navedenog rješenja u kojem je odbijen sa zahtjevom za naknadu troška okrivljenik je putem opunomoćenice odvjetnice Elizabete Božanić iz odvjetničkog društva Todtling i partneri, pravodobno podnio žalbu, s prijedlogom da se pobijano rješenje preinači ili ukine' - piše u sudskom dokumentu.
Budući da je sudsko vijeće utvrdilo kako je Dojkićeva žalba osnovana te da prvostupanjski sud nije postupao pravilno i zakonito kada je odbio dio 'zahtjeva okrivljenika za naknadom troškova'. 'Prvostupanjski sud kao razlog odbijanja zahtjeva u djelu naknade troškova za ročište 4. studenoga 2019., navodi da ročište nije održano jer na isto nije pristupio okrivljenik i da je branitelj predao u spis pisanu obranu za koju mu je priznata naknada. Prema stanju spisa, uvidom u zapisnik od 4. studenog 2019., ovaj sud nalazi da je na ročište pristupila braniteljica, da je rješenjem pobijani obvezni prekršajni nalog stavljen van snage, kao i da je braniteljica istaknula da okrivljeni nije bio u mogućnosti pristupiti na ročište zbog bolesti i zamolila rok od 15 dana za dostavu pisane obrane što joj je raspravnim rješenjem odobreno. Dakle, protivno navodima prvostupanjske odluke, ročište je održano, a braniteljica u spis nije predala pisanu obranu, već je pisana obrana dostavljena preporučenom pošiljkom od 13. studenog 2019. godine.
Prvostupanjsko rješenje je i nerazumljivo jer su razlozi o odlučnim činjenicama nejasni i nerazumljivi, da li je zahtjev za naknadu troškova odbijen jer ročište nije održano ili zato što je braniteljica predala u spis pisanu obranu za koju mu je priznata naknada, pa je iz tog razloga odbijen zahtjev. Nije u pravu okrivljenik kada zahtijeva naknadu troška branitelja u žalbi, za sastavljanje žalbe, jer taj podnesak nije radnja poduzeta radi obrane okrivljenika u prekršajnom postupku. Naime, radi se o radnji nužnoj radi ostvarivanja prava na naknadu troškova postupka, te zbog toga ona ne predstavlja trošak postupka u smislu odredbe članka 138. Prekršajnog zakona, pa se niti ne nadoknađuje iz proračunskih sredstava suda' - piše u sudskom dokumentu.
Inače, nakon veze s Petrom Sanader Dojkić je imao više veza od kojih je ona s glumicom Ornelom Višticom privlačila pozornost medija. No, u rujnu 2018. objavljeno je kako je 2017. s Dubrovkinjom Ines Cvjetović dobio kćerkicu Nicole. Dojkić je najviše glumio u sapunicama poput serije ‘Čista ljubav’, ulogu u filmu ‘The Match’ Jakova Sedlara, u kojem je tumačio Lászla Horvátha, mađarskog nogometaša koji je 1944. završio u logoru Kecskemét. No, Dojkić ima i poduzetničke aktivnosti. Tako je sa Zagrepčaninom Vanjom Peh bio suvlasnik i direktor tvrtke DASP Modus do kolovoza 2015. godine. Ta je tvrtka, koju je Dojkić osnovao 2009. kasnije promijenila ime u Seegas te je trgovala energijom. U tvrtci je prije stečaja koji se dogodio u prosincu 2019. promijenjena vlasnička struktura te su osim Vanje Peha bili i Zagrepčanka Jelena Batarelo i Rus Andrei Zatonov.
U veljači 2019. na kućnoj adresi u Rapskoj ulici Dojkić je osnovao tvrtku za audiovizualne djelatnosti EastWood. Tvrtku je osnovao s 500 kuna temeljnog kapitala. Nije to tako impresivno kao u doba kada je Dojkić bio direktor fantomske tvrtke u Americi u vrijeme dok je bio u vezi s Petrom Sanader. Tvrtka je, prema iskazu koji je dao sudu Robert Ježić, tijekom suđenja Ivi Sanaderu u aferi Mol osnovana kako bi plaćala troškove života u New Yorku Petre Sanader i Andreja Dojkića. Tada je i Dojkić živio na visokoj nozi u Zeckendorf tornjevima na Manhattanu. No, sav taj luksuz iz njegovog života iščezao je preko jednako brzo kako je i došao, odnosno kako je završila ljubavna saga a bivši premijer od omiljenog postao jedan od najprogonjenijih i najpoznatijih hrvatskih utamničenika. No, Petra Sanader ipak je uspjela zadržati višu razinu luksuza u New Yorku o čemu smo prethodno pisali.