Sezona je godišnjih odmora, živa je podivljala u termometru pa se i svi koji mogu nastoje dočepati neke jadranske destinacije. Sretnici hrle u vlastite kvadrate, bilo apartmane, vikendice, vile i viletine, brodice i jahte..... Svi koji mogu traže spas od ljetnih vrućina, a poglavito stanovnici metropole gdje su ljeta postala tropska. Ove godine po prvi put na ljetnim žegama dogodio se fenomen, počeo se topiti i curiti katran u samom srcu Zagreba, primjerice na gornjoj etaži tržnice Dolac. To je jasan indikator da svatko tko može treba pod svaku cijenu potražiti spas negdje na moru, južnije je opet podnošljivije. Među sretnicima koji će od ove godine imati i svoj krov nad glavom na fantastičnoj lokaciji, Punta Skali, odnosno Petrčanima kraj Zadra je i Ivan Cvjetković. Nakon što je mjesecima bio angažiran oko svog igrača Brune Petkovića, za kojeg se znalo da odlazi iz Dinama ali nije se znalo kamo, pa je ta priča dobila epilog Petkovićevim odlaskom u španjolsku ligu, odnosno tamošnjeg prvoligaša Deportivo Alaves, njegov menadžer može se baciti punom parom na sređivanje svoje nove nekretnine. Tarzan ovo ljeto neće mirovati ali kao nagrada, čeka ga jadranska kućica slobodica. Slijede detalji....

Lajkajte našu facebook stranicu

facebook.com/imperijal.net

Očito je ova godina u nekretninskom smislu bila prelomna za menadžera donedavnog Dinamovog napadača. Podsjetimo da smo 1. travnja objavili ČLANAK: 'TAJNA VEZA Bivša zvijezda Dinama uređuju kuću na Mirogoju kupljenu od kćeri legende Indexa, uskoro će Fifin menadžer Tarzan zamijeniti prenapučenu Trešnjevku elitnim kvartom!'. No, osim tog pothvata Tarzan je, paralelno s transferom Brune Petkovića, odigrao još jednu privatnu nekretninsku utakmicu života. Naime, službeno je uknjižio prizemnicu s dvorištem u Petrčanima 27. lipnja ove godine. U vlasničkom listu ta je nekretnina upisana kao stambena zgrada površine 51 m2 s dvorištem površine 133 m2, sveukupno 184 m2.

Tamo je također upisana i zabilježba da je 'za završenu, slobodnostojeću, jednostavnu zgradu, stambene namjene, dvostrešnog krova, koja se sastoji od podruma i prizemlja izgrađena na kčbr. , priloženo Rješenje o izvedenom stanju Grada Zadra Upravnog odjela za provedbu dokumenata prostornog uređenja i građenja od 18. prosinca 2014. godine. Cvjetković je inače tu nekretninu, atraktivnu zbog svoje lokacije, naime nalazi se drugi red do mora, kupio od jednog Zagrepčanina koji je nekretninu netom naslijedio. Inače, lokacija na kojoj se nalazi Tarzanova nekretnina više je nego poželjna. U blizini je atraktivni resort Punta Skala s apartmanima i prestižnim vilama u posjedu i najbogatijih Hrvata kao i Falkensteinerov kompleks s luksuznim hotelima među kojima je najskuplja Diadora s čak 5 zvjezdica.

Taj Falkensteinerov kompleks vrlo je popularan među našim nogometašima, poglavito onima koji imaju malu djecu. Naime, tu je nekad ljetovao i Luka Modrić dok su mu djeca bila manja a u restoranu iznad mora na toj lokaciji prošle godine supruga kapetana Vatrenih Vanja Modrić slavila je 19. srpnja prošle godine svoj rođendan. No, ubrzo nakon kupnje nekretnine Cvjetković se dao u akciju i zatražio papire kako bi mogao rekonstrurati svoju nekretninu koja se inače nalazi na par minuta šetnje od omiljenog plažnog kafića naše Vatrene hobotnice, Dominika Livakovića i njegove supruge Helene. O njihovim kavama, odlascima i šetnjama tim plažama već smo ranije pisali što možete vidjeti OVDJE.

Uskoro će tako i Tarzan zacijelo biti među poznatima koji su izabrali Petrčane za svoju ljetnu destinaciju. Među onim poznatijim vlasnicima vila su svakako i šefica Podravke i bivša ministrica Martina Dalić i njen muž Niko o čemu smo već prethodno pisali što možete videti OVDJE. No, pređimo na važniji dio priče o tome kako je Tarzan uspio brzo riješiti sve papire pa ovo ljeto kreće u akciju. Naime, nadležni zadarski Upravni odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo riješio je 2. srpnja o.g. zahtjev koji je podnio Cvjetković kao investitor. U postupku ga je zastupao opunomoćenik Luka Mijolović iz Zadra. Cvjetkoviću je izdana građevinska dozvola za rekonstrukciju zgrade stambene namjene, 3.b skupine, katnosti podrum, prizemlje i kat (Po+Pr+1), sa jednom stambenom jedinicom, BGP = 172,46 m2 , na postojećoj građevnoj čestici .. k.o. Petrčane (Petrčane)...'.

iz dokumenta je vidljivo kako je Tarzan projekt povjerio magistru arhitekture Mijoloviću i njegovom projektantskom uredu ML Invest iz Zadra. Iz dokumenta je vidljivo kako je projekt izrađen tijekom travnja ove godine što vjeroatno znači da je Cvjetković prije službene uknjižbe angažirao arhitekta da mu izradi projekt i provede potrebnu proceduru. Izdavanju građevinske dozvole prethodio je javni poziv vlasnicima susjednih parcela. Tako je vidljivo da se susjeda Morana Torre, iz Križevaca odazvala. Citiramo što je navedeno: 'U pisanom očitovanju koji je dostavila u zakonskom roku izjavila je kako je na predmetnoj čestici već započela gradnja zgrade bez ikakve dozvole odnosno table na kojoj piše ime investitora kao i broj građevinske dozvole.'.

Primjedbe je stavila još jedna susjeda, Jasna Kos iz Zadra. Citiramo: 'U pisanom očitovanju koji je dostavila u zakonskom roku izjavila je kako je na predmetnoj čestici već započela gradnja zgrade bez ikakve dozvole te prijave gradilišta, te da je prethodni objekt uklonjen bez akta i/ili dozvole, kao i da visina navedena u projektu ne odgovara stvarnom stanju na terenu.'. No, Tarzan je uspio dobiti dozvolu a to je ovako elaborirano: 'Vezano za gore navedene navode susjeda ovo tijelo smatra da nisu od utjecaja za izdavanje ove građevinske dozvole jer se ista izdaje za rekonstrukciju postojeće zgrade kojom se ista usklađuje sa postojećim odredbama plana na snazi po pitanju temeljnih zahtjeva za građevinu, kao i propisane visine za područje u kojem se ista nalazi, a što je i vidljivo iz priloženog glavnog projekta. Slijedom iznesenoga postupalo se prema odredbi članka 110. stavak 1. Zakona o gradnji, te je odlučeno kao u izreci.'.

Prethodno je uplatio upravnu pristojbu za izdavanje građevinske dozvole u iznosu od 106,18 eura. Na kraju dokumenta piše sljedeće: 'Protiv ovog rješenja može se izjaviti žalba Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, u roku od 15 dana od dana primitka. Žalba se predaje putem tijela koje je izdalo ovaj akt neposredno u pisanom obliku, poštom preporučeno, elektroničkim putem ili usmeno na zapisnik. Stranka se može odreći prava na žalbu neposredno u pisanom obliku, poštom preporučeno, elektroničkim putem ili usmeno na zapisnik, od dana primitka prvostupanjskog rješenja do dana isteka roka za izjavljivanje žalbe' - piše u dokumentu koji je potpisao viši savjetnik  Jure Hromin, mag.iur.