U ožujku prošle godine objavili smo ČLANAK: 'Brat Ive Majoli opet u dužničkoj agoniji, prijeti mu ovrha nad imovinom, godinama je gomilao račune, sve je stiglo na naplatu s kamatama'. Prethodno je Dado Majoli objavlje u ČLANKU: 'Bratu Ive Majoli prijeti ovrha nad imovinom, zadužen do guše kako će izdržati zimu ako ostane bez plina i tople vode, poštar mu uzalud zvoni'. No, na sreću, Dado se uspio izvući od kroničnih nevolja prisilne naplate. Naime, već dulje od godinu dana njegovo ime nije završilo na sudskoj ploči. No, sad su ovrhovoditelji jurnuli na Ivu Majoli i njenog tatu Stanislava koji se iz Zagreba odselio u Novi Vinodolski. Stanko još uvijek živi na dvije adrese, onoj u metropoli i na Jadranu. Kad je u Zagrebu često ga se može vidjeti u podnevnim šetnjama Ribnjakom.
Ipak, život na više adresa i putovanja diljem svijeta mogu lako biti glavni razloga da Iva ne stigne podmiriti sve svoje obveze i račune u HR metropoli. Kao što je poznato, ona se 2022. udala za talijanskog poduzetnika Roberta Calegarija i odselila u Milano. Njen Instagram profil otkriva kako je i dalje vrlo mobilna te da posjećuje razna, kako sportska tako i VIP događanja. Zanimljivo je kako Iva u zadnje vrijeme ne objavljuje slike sa suprugom što je nekima dalo povoda za razne špekulacije. No, činjenica je da je Iva netom snimljena kad je za Novu TV davala izjavu iz sunčanog Dubronvika gdje se održavalo Svjetsko prvenstvo električnih glisera koje je okupilo ne samo razne poznate osobe već je događaju nazočio i hrvatski premijer Andrej Plenković s ministrom turizma ali i drugim dužnosnicima.
Iva je pred kamerama dala izjavu. No, dok je ona na jugu Hrvatske bila očito dijelom tog pompoznog događanja njeno je ime završilo na sudskoj oglasnoj ploči. Naime, ovrhovoditelj HEP poslao je zahtjev za prisilnu naplatu nad njom na ZG sud. Iz dokumenata je vidjivo kako ovršenica Iva Majoli Marić duguje HEP elektri iznos od 61,74 eura. Zato taj strujni operater očekuje od nje da dospjeli dug plati u roku osam dana skupa sa zateznim kamatama. U istom roku očekuju i plaćanje troškova postupka u iznosu od 45 eura. U protivnom predlažu 'ovrhu općenito na imovini sukladno odredbama Ovršnog zakona'. Ovršno rješenje već je potpisao ZG javni bilježnik Bojan Ruždjak. No, nije samo ovrha sustigla Ivu već su i ovrhu nad njenim tatom Stanislavom, iz Zagrebačkog Holdinga, podružnice ZG parking, poslali na Općinski građanski sud u Zagrebu.
Njega terete za dva neplaćena računa još iz 2021. godine u iznosu od 26,54 eura. K tomu su pridodali i troškove postupka u iznosu 25. eura. I nad Stanislavom je aktiviran klauzula 'ovrha općenito na imovini'. I od njega se očekuje plaćanje u roku 8 dana. Podsjetimo kako je i Stanko već imao ovršnih iskustava. O tome svjedoči naš ČLANAK s kraja prošle godine: 'Tata Ive Majoli izgubio spor protiv Elektre, ovršili ga za račune za stan prodan 2008., paradoks je da je na istom sudu ranije presuđeno u njegovu korist, sad plaća 4x više'. No, u drugom je sporu uspio izvući pozitvan ishod. O tome svjedoči naš ČLANAK: 'Tata Ive Majoli odnio sudsku pobjedu protiv HEP Elektre, tužen zbog računa za luksuzni stan u srcu Zagreba čiji nije vlasnik, tko zna koliko je takvih promašenih procesa'.
Podsjetimo da smo u kolovozu 2021. pisali i kako je Ivi tata bio u problemima. O tome svjedoči ČLANAK: 'Tata Ive Majoli prodao lokal nadvojvotkinje Habsburg zbog dugova, sustigla ga i ovrha'. Zasad je ovršnih nevolja jedino riješena Ivina mama. Ona je pak samo imala situaciju s kćeri o čemu svjedoči naš ČLANAK iz kolovoza 2021. objavljen pod naslovom 'Mama tužila Ivu Majoli i stavila hipoteku u Novom Vinodolskom prije Končara'. Prethodno obračunata kamata'. Ivina mama inače živi povučeno i podalje od javnosti već desetljećima poglavito nakon što se u njenom stanu 19. ožujka objesio njen nevjenčani suprug, zaduženi diler umjetnina Tarik Muranović koji je prije smrti promijenio prezime u Murano.